T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü Pasinler İbrahim Hakkı Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü Pasinler İbrahim Hakkı Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hemodiyaliz Birimi

Güncelleme Tarihi: 14/08/2018

Hemodiyaliz Birimi

Hastanemizin -2. katında yer alan Hemodiyaliz ünitemiz; 2 hasta odasında 7 makine ( 1  HbsAg (+), 6 negatif ) ve 20 hasta ile hizmet vermektedir.  Ünitemiz günlük seans başı  7 hasta kapasitesi aylık  204 seans sayısı ile Pasinler ve Köprüköy ilçelerine başarı ile hizmet vermektedir.

Makinelerimiz son sistem olup, Türkiye'nin en son sistemine sahip olma özelliğimizle hizmet vermekteyiz. Ayrıca her bir hastaya kulaklıklı uzaktan kumandalı  LCD ekran televizyon sağlanarak hastaların tedavi süresince vakit geçirmeleri için uygun ortam sunulmaktadır.  Tıbbı atıklar dezenfeksiyon personeli denetimde kontrollü olarak imha edilmektedir.

Hasta nakil aracımız ile hastalarımızı evlerinden hastanemize getirip, tedavi sürecinden sonra yine evlerine ulaştırmaktayız.

Hastalarımızın aylık rutin tahlilleri takip edilip hepatit aşıları ve tedavileri itina ile yapılmaktadır. hastalarımızın 4 saat kaldığı diyaliz süresince sabah kahvaltı, öğleden sonra yemek hizmeti verilmektedir. Diyaliz ve diyaliz dışı problemleriyle  tüm diyaliz ekibi olarak yakından ilgilenilmektedir.

Ayrıca; diyaliz servisimizin içinde hasta ve yakınlarının konforunu ön planda tutan bekleme salonu hastaların giyinme odaları bayan ve erkek lavaboları mevcuttur.

Hastanemiz  diyaliz ünitesi;  1 diyaliz hekimi, 1 diyaliz teknikeri  ve 1 diyaliz hemşiresi ile hizmet vermektedir.