T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü Pasinler İbrahim Hakkı Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü Pasinler İbrahim Hakkı Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği

Güncelleme Tarihi: 14/08/2018

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği ve Servisi

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği ; 0-16 yaş aralığındaki çocuklara koruyucu sağlık hizmetleri ile birlikte, hastalıkların erken tanı ve tedavisi hizmetlerini sunmaktadır. Bu bölümün amacı, sağlıklı çocukların yetişmesini sağlamak; sağlığı bozulan çocukları da en kısa süre ve en doğru şekilde eski sağlığına kavuşturmaktır.

Bu bölümde Sağlam Çocuk Takibi, Koruyucu Çocuk Sağlığı Hizmetleri, Çocuk Hastalıklarının Erken Teşhis ve Tedavisi, Büyüme ve Gelişmelerinin Değerlendirilmesi ve Takibi, Sosyal ve Psikolojik Gelişimlerinin Değerlendirilmesi ve Takibi, Beslenme Eğitimi ve Doğru Beslenme Önerileri, Aile Eğitimi, Genel Pediatri Uygulamaları; 0-16 Yaş Arasında, Tüm Çocuk Hastalıklarının Teşhis, Tedavi ve Takipleri yapılmaktadır.

Hastanemizde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak 1 (bir) Uzman Hekim görev yapmaktadır. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniğimiz Hastanemizin zemin katında yer almaktadır. Hastanemiz Yatan Hasta Servisinde  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniğine ait Hasta Yatak Sayısı 15 (onbeş)'tir.